הרשות לפיתוח הגליל
לאתר הרשות לפיתוח הגליל

רוכבים ורצים בשביל הבנים - סיכום

פתיחה מרשימה לפסטיבל רוכבים גליל


כ- 7000 איש מילאו ביום שישי 4/10 את שבילי הכרמל באירוע "רוכבים ורצים בשביל הבנים" אשר פתח את פסטיבל רוכבים גליל השני.

האירוע, מסע אופניים עממי (אתגרי בחלקו) ותחרות ריצה, התקיים ברכס הכרמל סמוך לדליית אל כרמל. האירוע נערך לזכרם של בני העדה הדרוזית אשר נפלו במערכות ישראל מאז קום המדינה (392 חללים)."רוכבים ורצים בשביל הבנים" הוא יריית הפתיחה ליוזמה ברוכה של תא"ל (מיל') אמל אסעד להקמת "שביל הבנים" הדרוזיים אשר יחבר את כל הכפרים הדרוזיים, מדלית אל- כרמל בדרום ועד לחורפיש בצפון. ב"שביל הבנים" ניתן יהיה לטייל, לרוץ ולרכב על אופניים וסוסים, בנופים הקסומים של הכרמל והגליל, לבקר בכפרים, להכיר את האוכלוסייה ואת פועלה של העדה הדרוזית במדינת ישראל. לאורך השביל יוקמו מצפורים וחורשות שייקראו על שמות החללים הדרוזיים, יספרו את סיפורם ואת סיפורה של העדה הדרוזית וישמשו לתצפיות, ללימוד ולהיכרות עם הטבע ועם אנשי המקום.

בין אלפי המשתתפים ניתן היה למצוא את חברי הכנסת עומר בר-לב (שאף השתתף בריצת 10 ק"מ), אלעזר שטרן ואיציק שמולי, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, אלוף במיל' יום טוב סמיה, ראשי רשויות, קצינים וחיילים מיחידות צה"ל, אנשי משטרה ושב"ס.

עם סיום התחרויות נערך טקס חלוקת מדליות חגיגי והפנינג למשתתפים עם אירוח דרוזי מסורתי. יוזם הפרויקט תא"ל מיל' אמל אסעד, גאה ונרגש מאוד, אמר בין השאר בסיום האירוע: "היום עבורנו הוא יום חג. זכינו היום למלא מעט מן החוב שאנו חבים לאחינו הנופלים. מפעל ההנצחה "בשביל הבנים" שהיום נחנך, הביא לשערי הכפרים הדרוזים את המוני בית ישראל וחשף בפניו את השבילים והנופים שבתוכם בנינו הנופלים גדלו וצמחו. היום זכינו למפגן הזדהות נפלא עם העדה הדרוזית כולה והשתתפותכם ההמונית, חברים, ממלאת אותנו גאווה."שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום ציין כי "השקעה בפסטיבלים כמו רוכבים גליל, מהווה מנוף משמעותי לפיתוח ולקידום הגליל, הגולן והעמקים. פסטיבל רוכבים גליל כולל מגוון רחב של אירועים המתפרשים על פני כחודש ימים ויספקו למבקרים חוויה גלילית יוצאת דופן המשלבת ספורט עם הנופים המרהיבים באזור. אנו ממשיכים להשקיע כל העת בפסטיבלים ואירועי תיירות ותרבות מתוך הבנה כי השקעה זו תורמת לפיתוח הכלכלה המקומית וליצירת עוד מקומות תעסוקה".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בירכה אף היא על יציאתו לדרך של פסטיבל ״רוכבים גליל״ ״זהו פרויקט חשוב ובעל ערך מוסף, המשלב בייחודיות ספורט, פנאי, טבע ואורח חיים בריא, הצובר תאוצה. מאות רוכבים בגילאים שונים מרחבי הארץ לוקחים חלק בפעילויות, המתקיימות בין נופי הגליל המרהיבים ובמסלולי אופניים חדשים. אנו עדים לגידול ניכר בספורט הרכיבה ומדי שנה מאות רוכבי אופניים נדבקים ב״חיידק״ הבריא הזה. משרד הספורט תומך וימשיך לתמוך בפעילויות רכיבת אופניים מגוונות לשם חיזוק ספורט זה בישראל ולמען הרוכבים בארץ."

ואילו שר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו אמר: "אני מברך את הרוכבים ואת הפוקדים את הגליל במסגרת "רוכבים גליל" לא רק על הרוח הספורטיבית, אלא גם על עידוד של "תיירות כחול לבן". רכיבה על אופניים היא דרך נהדרת לחוש את האדמה ולחוות את הארץ שלנו. היא משלבת יציאה לטבע, כושר גופני וערכים חינוכיים של אהבת הארץ ותרומה למשק הישראלי- ולפריפריה בפרט. משרד התיירות יוסיף להשקיע בתיירות נישה ולעודד את הישראלים ואת המבקרים מבחוץ לטייל בשבילי ישראל- מי באופניים ומי ברגל".

פסטיבל רוכבים גליל יימשך עד 9/11/2013 והוא כולל עשרות אירועי רכיבה למקצוענים, חובבים ומשפחות. חלק מהאירועים נושאים אופי תחרותי וחלקם עממיים. בימי הפסטיבל מוצעים למשתתפים מגוון אפשרויות חופשה ונופש במלונות ובחדרי האירוח בגליל, בגולן ובעמקים, וכן פעילויות ואטרקציות במחירים מיוחדים.


סגור חלון